niedziela, 18 listopada 2012

kurs na szycie serduszek

Serduszka szyte z lnu lub bawełny są prostą i efektowna dekoracją. Ostatnio powstaje ich całkiem sporo u mnie :) Zapraszam na moje wyzwanie - szycie, na Scrapujących Polkach.
KURS NA SZYCIE SERDUSZEK

Potrzebujemy:

- tkanina (len albo bawełna)
- tusz do tkanin (typu Versa Craft) albo StazOn
- stemple
- igła z nitką albo maszyna do szycia
- sznurek
- wypełnienie do zabawek

1. Z grubego papieru wycinamy serduszko, przykładamy je do wyprasowanej tkaniny i odrysowujemy. Użyłam specjalnego markera do tkanin który po kilku godzinach sam znika ale spokojnie można użyć zwykłego ołówka lub kredy.


2. Wycinamy serduszka po linii. Na jedno gotowe serduszko potrzebujemy dwóch wyciętych.


3. Wybieramy stemple i odbijamy je na środku wyciętego serduszka. Użyłam tuszu VersaCraft do tkanin, papieru i drewna ale StazOn też sprawdza się doskonale. Serduszka przeprasowujemy aby utrwalić odbity stempelek. Jeśli nie mamy zamiaru prać naszych serduszek możemy użyć dowolnego pigmentowego tuszu i potem je przeprasować aby wysoka temperatura trochę utrwaliła tusz.


4. Przygotowujemy kawałek sznurka zawiązany na końcu.


5. Układamy jedno wycięte serduszką odbitym stempelkiem do dołu, na środku kładziemy sznurek, tak aby węzeł był ok 1,5 cm od krawędzi.


6. Równo przykładamy drugie wycięte serduszko, stroną ze stempelkiem do góry. Dla pewności spinaczem albo szpilką przypinamy miejsce ze sznurkiem.


7. Zszywamy serduszka maszyną do szycia albo ręcznie ok 0.5 cm od brzegu.. Zostawiamy ok 5 cm wolnego miejsca aby móc wypełnić serduszko. Użyłam specjalnego wypełnienia do zabawek ale serduszka można wypełnić ryżem, lawendą albo środkiem z poduszki :) Przy wypełnianiu możemy sobie pomóc długim patyczkiem.


8. Zszywamy brakujący odcinek.


9. Serduszka prawie gotowe.


10. Serduszka możemy już tak zostawić albo możemy postrzępić im brzegi. Najszybszym sposobem na postrzępienie brzegów jest użycie papieru ściernego w kostce i przejechanie nim samych brzegów. Ręce też się doskonale sprawdzają :)


Serduszka gotowe :)

10 komentarzy:

pocieszna pisze...

bardzo ładne serduszka Ci wyszły :)
dzięki za kursik - spróbuję z tymi tuszami - zobaczymy co wyjdzie

FojAga pisze...

Rewelacja!
Teraz już nie mam wymówki - na pewno spróbuję :)

Ewa Yvette Kierzek pisze...

Śliczne :)

El clavel pisze...

Znakomity kurs :) Najbardziej podoba mi się pomysł, by serduszka wypełniać w trakcie szycia na maszynie. oszczędność czasu i nitki! :)))

Pozdrawiam, El clavel

agnie szka pisze...

Piękne serducha!! podziwiam.. ;))

rudlis pisze...

Piękne są :)

Bea pisze...

wspaniałe!

Galeria ArtMess pisze...

świetny pomysł z tymi stempelkami, ja moje serduszka ozdabiam transferem, ale Twój sposób jest zdecydowanie wygodniejszy :)

fasoolka pisze...

PIĘKNE!!! :)

zakrecona kurka pisze...

Stempelek z ptaszkiem masz rewelacyjny!

Related Posts with Thumbnails